Hanácké drobke - Střípky - Samples Miscellanea

17. února 2013 jsme byli hosté v Nedělním panorama rádia Plzeň v pořadu Náš host.

Podívejte se na reklamu natočenou agenturou Merkur v 80. letech minulého století na olomoucké tvargle. Hlavní role - náš dlouholetý šéf Mirek :o)

Reklama se natáčela ve skanzenu v Přerově nad Labem a uváděna byla samozřejmě v Československé televizi.

Dopis tetine Křópalové Jozéfkovi Melhobovi na vojno :
Muj drahé Jozéfko,
pišo pomale, protože vim, že neomiš rychle čist. Jož nebéváme tam, kde zme bévale. Stréček kdese čtle, že névic karambólu se stává 20 kilometru kolevá mista, kde ledi žejó a tož zme se přestěhovale. Nemužo tě napsat číslo domo, protože ti, co to bévale před nama, si ho vzale s sebó, abe nemosele měnit adreso. V novym domě je všecko moc pěkny. Máme aji pračko, e dež je to jakése zgarb. Onehdá sem do ni dala šate, zatahla za řetázek a od té dobe sem te šate neviděla. Ale néni to nic zlyho. Minoté tédeň pršelo jenom dvakrát. Jednó to bele tře a podrohy štere dni. Poslala sem tě ten kabát, cos chtěls, ale stréček řikale, že be ten balik bel kvulevá kromflékum moc těžké a tož sem jich ořezala. perníkové srdce Nandeš jich v levé kapce. Tvá sestřečka dneska ráno porodila, ale ešče nevime co. Tož tě nemužo napsat, se-le stréc če tetina. Tvuj bratr si onehdá zavřel kličke do auta. Moc zme se bále, protože mo potym ze stréčkem trvalo přes dvě hodine, než mě z teho auta vesvobodile. Minoté tédeň, co bele te dva dyšče, spadl sósed do sodo s hroškovicó. Skóšele zme ho vetahnót, ale obránil se. Chodák otopené hořel v krematórijo přes tře dni. Jináč se ale nic neděje, všecko de po starym.
Tvoja tetina
P.S. Chtěla sem tě dat do obálke nejaky penize, ale bela jož zalepená.

Srdce od mistryně lidové umělecké výroby paní Jindry Dvořákové, jsme dostali v 8.9. 2001 na Smíchovské radnici při Národopisné slavnosti v Kinského zahradě.

Spivéte s nama

Databázi hanáckéch pjesniček

Naočte se hanáčtěno