Reakce na příspěvek v diskusi

 

Névěči hanácké kopec

07.03.2010 15:28 | Autor: Jarin

Moc be mě zajimalo ešle je Koséř névěči hanácké kopec. Kdese sem bel na jeho špice, cosek sem napsal do vrcholové knižke, ale zaboha si nezpomeno, jak to belo vesoko. Bode to napsany negde v atlaso, ale to bech si ho mosel podat.
Tož mně negdo poraďte.


Re: Névěči hanácké kopec

18.03.2010 22:19 | Autor: Jorka Vrba | vrba.hasman@email.cz

Milé Jarine, nevim proč se pišeš s měkym? (i), tož ale k temo Koséřo, Koséř - hanácké Mont Blank je vesoké 442 metro, je to krpál jak se patři. Prvni jarni deň L.P. 2000 sem ho pokořel jižni stěnó od Kostelca, co be prvni člověk na světě, pomoce kyslikovyho déchaciho aparáto značke CHirana. Je tam moc pěkně, bode se tam(snáď jož letos) stavět rozhledňa. Sám Holomócké kraj to veřizoje a zháni prache až v téch Norskéch fjordech - nebo fondech.? To je jedno, hlavně abe to belo v richtyko a dalo se pěkně po té našé órodné Hané rozhlidnót.
Vrcholová knižka tam bela, ale ešle jo nezničele nejaci chuloši.Tož pěkné deň přeje Jorka z Hané, z Pivina a Němčec nad Hanó.


Re: Névěči hanácké kopec

14.04.2010 17:19 | Autor: Jarin

Milé Jorko,
odělals mě moc velkó radosť, žes napsals. Akorát furt nevim, ešle je ten Hanácké Mont Blank névěči hanácké kopec, če né. Ale meslim, dež prohlásime Drahansko za “Horáke“ (třeba nám to odpostijó) tož to bode pro Koséř v kabele. A k temo měkymo i - pišo ho tam ze sténéch pohnotek, jak Te pišeš “richtyk“.
Rozhledňa - tož to bode bomba, to meslim ovidime z Hané až do Vidňa, jož se těšim. Jarin


Re: Névěči hanácké kopec

15.04.2010 23:38 | Autor: Jorka | vrba.hasman@email.cz

Milé Jarine,
zdravim Tě z Hané milované. Tož k temo Koséřo. Meslim si, a néso sám, eště si to mesli muj kamarád Tonda, že ledi, co bévajó na Drahanech (Drahane, Protivánov, Maly Hradisko, Niva e dalši dědinke) se sice hlásijó k Hanákom, ale só to Horáci. Řikal mě jeden senek z Malyho Hradiska (Franta Grulich - je tam starostó), že só jakdež Hanáce, co bévajó na kopco - ale pré “řikaji nám Horoni“. Ale só to dobři ledi-takovi tvrdi, ošlehani větrama, trocho e větrama vlastnima. Podle mně je Koséř skotečně néveši hora na Hané. Eště je pravda, ža řika Haná prameni kósek pod Drahanama - má dva prameně - Maló a Velkó Hanó.
Jináč se take moc těšim na tó rozhledňo, jak řikáš, konečně se podiváme do Vidňa. Tož zatim dobró noc, jož mosim, moja mě furt láká pod dochno ... Jorka


Re: Névěči hanácké kopec

16.04.2010 10:00 | Autor: Jarin

Milé Jorko,
to sem si doopravde oddéchl, protože do tech Drahan je to kos ceste. Já taky nejaky te Horoně (me zme jim take řikale Horáci) znám a pře všecké óctě, ta jejich Hanáčtěna je trocho iná. To Kralece, Kostelec, Selótke, to je inači zvuk. Akorát vepsat se to meslim nedá.
No, hneď jak bodo zas na Hané, povalim na Koséř.
Ešlepak viš kerá pěsnička, če básnička be muhla bet hanáckó hymnó?
Jarin
P.S. Mně to kdese prozradile pantáta Pospišeléčku z Horčec.


Re: Névěči hanácké kopec

20.04.2010 23:22 | Autor: Jorka | vrba.hasman@email.cz

Tož básničke hanácky znám všelejaky, pěsnička??, tož nevim, možná se netrefim, ale mě se névic lébi “Aj Hanačko Hanačko, jaká tes to krásná na svět přešla ... možná take “V Prostijově na renko ... lebo
“ Daleká šeroká, je cesta po Holomóc... tož nechám se poddat.
Pantáta Pospišeléček z Horčec -- teď mě to došlo.. tobe muhlo bet“ Na Horčecké věže, dvanáct hodin bije, moja z némiléšich, košolenko šeje ... tož Jarine , mňéé se, senko .. zdravi Tě JorkaNapiš odpověď na tento příspěvekText diskusního příspěvku.

Kontrolní obrázek Opiš kontrolní text z obrázku!!